Sukces
pierwszego zlotu zabytkowych autobusów w Rzeszowie, który odbył się w maju
2025 r. wysoko ustawił poprzeczkę. Pasjonaci komunikacji miejskiej
oczekiwali rok później kolejnej imprezy zorganizowanej z jeszcze większym
rozmachem. I tak też się stało. W dniach 12 i 13 czerwca 2026 r. odbyła
się kolejna edycja zlotu. Tym razem zjechało na nią ponad 70 autobusów z
różnych stron kraju (rok temu było ich niespełna 50). Po doliczeniu pojazdów
pogotowia technicznego i historycznych samochodów łącznie było 85 uczestników
zlotu. Pierwszego dnia podobnie jak w ubiegłym roku po Rzeszowie kursowały
bezpłatne linie 81 i 82 obsługiwane taborem zabytkowym. Drugiego dnia w
godzinach popołudniowych otwarta była zajezdnia przy ulicy Lubelskiej, gdzie
można było zwiedzić wszystkie pojazdy biorące udział w zlocie. Punktem
kulminacyjnym była parada autobusów ulicami miasta. W programie imprezy
było też kilka niespodzianek i liczne dodatkowe atrakcje, wśród nich: koncerty,
pokazy Straży Pożarnej i Pogotowia Technicznego, pokaz rowerowy oraz after
party z technobusem.
Tym
razem do Rzeszowa przyjechałem tylko na drugi dzień zlotu. Ze względów
zdrowotnych nie zjawiłem się na piątkowych liniach specjalnych. W sobotę otwarcie
bram zajezdni przy Lubelskiej było przewidziane na godzinę 14. Zaplanowałem
wyjazd z zapasem czasowym o godzinie 11:29 pociągiem IC „Ślązak” relacji
Szczecin – Przemyśl, meldującym się w Rzeszowie planowo o 12:55. Od
początku wiedziałem, że nie dotrę na tę godzinę, gdyż zanim wyszedłem z domu
zerknąłem na Portal Pasażera, który wyświetlał 25 minut opóźnienia. A jak już
pociąg złapie opóźnienie, to już raczej będzie dokładał i tak też stało się w
tym przypadku. Ostatecznie w Krakowie Głównym „Ślązak” zjawił się z godzinnym
opóźnieniem. Zjechał się nawet z kolejnym w dobie „Mehofferem” z Zielonej Góry.
Po drodze dołożyliśmy jeszcze kilka minut opóźnienia. W Sędziszowie Małopolskim
„Mehoffer” nawet nas wyprzedził 😂. Zapas czasowy na szczęście miałem duży. W
ostateczności mógłbym nawet odpuścić sobie zajezdnię i ustawić się od razu na
trasie parady. Obsługa pociągu przez nagłośnienie informowała o odmowie
skomunikowania z pociągiem „Noteć” do Piły, proponując przesiadkę w Przeworsku
na pociągi Polregio do Lublina. Ostatecznie Rzeszów osiągnęliśmy kilka minut po
godzinie 14. Do rozpoczęcia parady były dwie godziny, więc zdecydowałem się
pojechać na zajezdnię. Ze względu na dużą liczbę ludzi odpuściłem sobie
robienie zdjęć. Wykonam je podczas parady. Spośród ponad 70 zaprezentowanych
autobusów, najliczniej reprezentowaną marką był Autosan których było 20 sztuk.
Z tego aż 13 to były modele typu H9. Wśród nich były pięknie odremontowane
najstarsze egzemplarze tej serii, takie jak Autosan H9-03 z 1974 r. należący do
prywatnego właściciela z Mielca oraz 3 lata młodszy H9-15 odbudowany przez
fabrykę w Autosanie (należącą obecnie do Huty Stalowa Wola). Z pozostałych
egzemplarzy tego typu były zarówno modele znane z poprzednich zlotów, jak
Autosan H9-35 z GSMK Nowy Sącz, Kraśnicki Autosan H9-21 czy Krakowski Autosan
H9-21 (który niedawno przeszedł remont i zmienił malowanie), jak i pojazdy
zaprezentowane po raz pierwszy jak np. pięknie odremontowany H9-35 z MKS Jasło,
gdzie pojazdy tego typu najdłużej kursowały liniowo.
 |
Rzeszów, zajezdnia przy ulicy Lubelskiej. Jeden z kilkunastu Autosanów H9 biorących udział w zlocie. Ten należy do spółki Delta Euro Trans Trzeboś |
Były też dwa modele
H9-21.41S (tzw. kleksy lub gimbusy) z końcówki produkcji (2000-2002) wyposażone
fabrycznie w pneumatyczne przednie drzwi. Z pozostałych Autosanów
zaprezentowane zostały trzy pojazdy serii H10 z lat 1998-2001 od
prywatnych właścicieli, jeden „melon” H6 z 1997 r. z GSMK Nowy Sącz, ostatni czynny
A1010M z MZK Nysa z 1998 r. oraz rzadko spotykana miejska wersja „lidera”
A1010T z 2005 r. z MKS Krosno. Była również więźniarka H7-10 należąca do Muzeum
motoryzacji Polska na kołach z Buska-Zdroju, oraz Sancity M09LE z MPK Kraków
który niedawno zakończył służbę liniową i dołączył do grona zabytków. Na
drugim miejscu pod względem najliczniej reprezentowanej marki był Jelcz,
których było 13 wozów. Najstarszych ogórków były 3 egzemplarze: dwa z Klubu
Miłośników Komunikacji Miejskiej z Warszawy (miejski 272MEX i 043 w wersji
cabrio) oraz 043 z przyczepą P01 od firmy Delta Euro Trans z Trzebosia.
Był jeszcze czwarty ogórek w postaci oryginalnej Skody 706RTO z Wysokiej
koło Łańcuta. Na licencji tego pojazdu Jelcz produkował modele 272MEX oraz 043.
Z pozostałych Jelczy na zlocie po raz pierwszy pojawiły się dwa wozy od p.
Palacza stacjonujące w Łodzi. Były to Jelcz M11, który za czasów służby
liniowej jeździł w Żychlinie w województwie łódzkim oraz 120M pochodzący z
Ostrowca Świętokrzyskiego. Inne zaprezentowane Jelcze były widziane już na poprzednich
zlotach. Były dwa PR110U, miejscowy #442 oraz krakowski #21205. Warto dodać że
dla krakowskiej peerki był to powrót do macierzy. Zanim trafiła ona do Krakowa,
służyła jako pogotowie techniczne w MPK Rzeszów. Innymi obecnymi Jelczami
były: L11 z KMKM Warszawa a także turystyczne wozy PR110D z Buska-Zdroju,
T120V ze Stopnicy oraz T120/3 Ewa z Trzebosia. Ponadto w zlocie wzięły
udział pogot z PKS Łódź Jelcz 315 z budą od Autosana H9, Dana M125M
pochodząca z Cieszyna oraz miejscowe Mastero M121M/4 CNG #682, będące
ostatnim liniowym Jelczem w MPK Rzeszów. Jedną z atrakcji zlotu było
uroczyste zakończenie służby liniowej przez Jelcze w MPK Rzeszów. Pojazdy tej
marki jeździły po Rzeszowie nieprzerwanie przez 53 lata, od 1973 roku. Do
2026 r. oprócz Mastero M121M/4 na stanie MPK Rzeszów dotrwało również
kilka Supero M120M/4 oraz jedno Vecto M125M/4. A skoro przy okazji ogórków
wspomniałem o Skodzie 706RTO, to przy peerkach muszę wspomnieć o oryginalnym
Berliecie PR100MI, który zaprezentował KMKM Warszawa. Warszawski klub przedstawił
najwięcej autobusów, bo aż 5. Oprócz wspomnianych dwóch ogórków, Jelcza L11 i
Berlieta był też Zemun Ikarus 160p.
 |
| Zemun Ikarus 160p z KMKM Warszawa |
Czterema wozami przyjechało MPK Kraków.
Poza wspomnianymi Jelczem PR110U i Autosanem Sancity przedstawili Ikarusa 620 i
Sana H01B. Sanów na zlocie było łącznie 3 egzemplarze. Oprócz krakowskiego H01B
była też międzymiastowa wersja tego modelu H01A od fabryki Autosana, oraz model
H100B prywatnego właściciela z Dąbrowy Tarnowskiej. Co ciekawe wóz ten niegdyś
jeździł liniowo w MPK Rzeszów. Z pojazdów innych marek wyróżniały się
następujące klasyki. Piętrowy ex-londyński AEC Routemaster z 1960 r., Krupp z 1938
r. od firmy Gryf Żukowo, Bedford VAS2 z 1962 r. z muzeum w Oławie,
Mercedes O321 z Piły z 1964 roku, piętrowy MAN SD200 z 1979 r. od firmy
Wschód Express Białystok (ex BVG Berlin), czy unikatowa Scania-Vabis z 1966 r.
z firmy Kurnik Klasyków Dębie Węgierską markę Ikarus reprezentowały cztery
wozy: wspomniany już krakowski 620, a także przegubowy 280.26 z Lublina,
krótki 260.06 z Warszawy oraz turystyczny 256 z firmy Stalko z
podwarszawskiej Zielonki. Markę Neoplan reprezentowały trzy wozy. Turystyczny
egzemplarz N312K z 1998 r. przedstawiło PKS Leżajsk. Z tego samego
roku pochodzi miejski 15-metrowy model N4020td firmy Kurnik Klasyków Dębie.
Pochodzi on z MPK Legnica, które wciąż eksploatuje liniowo kilka sztuk
tego modelu. Rok młodszy jest wóz K4016td pochodzący z Mielca. Jest to
pierwowzór Solarisa U12. Dwoma Mercedesami przyjechało PKS Ostrowiec
Świętokrzyski. Oprócz znanego z poprzedniego zlotu modelu O303 z 1990 r.
przyjechał młodszy o 6 lat O404. Jedną z niespodzianek imprezy była Somua Six z
1933 r. z MZA Warszawa Z pozostałych uczestników imprezy należy
wymienić: miejscowego Solarisa U12 #714 I generacji z 1999 r. jednego z
najstarszych wozów tej marki, Scanię CN113CLB z 1995 r. Fundacji
Retro Zajezdnia z Dąbrowy Górniczej, Volvo B10BLE #712 z 1997 r. spółki
Czerwony Ikarus z Łodzi (ex MZK Jelenia Góra), DAB-a 12-1200B #70 z 1997
r. z MZK Oświęcim, amerykańskiego gimbusa IC CE3000 z Niepublicznej Szkoły
Podstawowej „Kraina Uśmiechu”, piętrową Setrę S328 z 2001 r., czy NRD-owskiego
Barkasa B1000 od prywatnego właściciela z Tarnowa. W imprezie wzięło też udział
kilka współczesnych pojazdów, takich jak turystyczne: Isuzu Kendo 13 CNG z PKS
Rzeszów czy Irizar i6s firmy Neobus z Niebylca. Tabor elektryczny
reprezentowały: MAN NL326 Lion`s City 10E oraz Mercedes O530 C2 e-Citaro z
Wolicy, dwa Irizary z podkrakowskiej firmy Wanicki (ie bus 12 oraz ie tram 12
o futurystycznych kształtach), a także miejscowy Solaris U9LE Electric. Na
koniec warto wspomnieć o nieruchomych autobusach będącymi również atrakcjami
zlotu, takimi jak technobus i foodbus. Na zlocie miałem okazję spotkać wielu
dawnych znajomych. Z niektórymi nie widziałem się już parę lat. Wśród nich była
Kinga i jej partner Grzesiek. Z odpowiednim wyprzedzeniem zanim zaczęło się
formowanie szyku paradnego, pojechaliśmy do centrum ustawić się na trasie
parady. Przejazd był wyznaczony z zajezdni ulicą Lubelską do centrum.
Następnie kółeczko aleją Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Kilara, aleją Kopisto, aleją
Rejtana i aleją Piłsudskiego. Powrót do zajezdni już nie biegł prosto ulicą
Lubelską, a z zawijasem przez ulice Generała Maczka, Ciepłowniczą
i Rzecha. Mieliśmy koncepcję sfotografować paradę dwa razy. Najpierw na
alei Cieplińskiego z charakterystycznym Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego, a
potem z okrężnej kładki nad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego z ulicą
Grunwaldzką. Gdy jechaliśmy autobusem linii 31 do centrum, w pobliżu siedział
jeden chłopaczek przyglądający się nam. Kinga siedziała obok mnie i miała
bluzę z Jelczem M121MB. Niedługo przed tym jak mieliśmy wysiadać, chłopaczek
zdobył się na odwagę i zagadał do Kingi. Pochwalił że ma ładną bluzę i wykminił
że pewnie jest miłośniczką autobusów. Dodał, że on również interesuje się nie
tylko komunikacją miejską, ale także kolejami 😅. Na alei Piłsudskiego
szykowaliśmy się do wysiadania i słyszymy komunikat „proszę przygotować bilety
do kontroli”. Myślę, że co jest grane? Autobus już zatrzymywał się na
przystanku i kanarów w środku nie było. Okazało się, że kanary czekały na
przystanku i sprawdzały bilety ludziom wysiadającym. I tu niestety chłopaczek
co zarywał do Kingi miał pecha, bo nie posiadał biletu 😂 i kłócił się
bezradnie że chce wysiąść. A jechał z nami długo i miał czas kupić sobie
bilet 😁. My tymczasem ustawiliśmy się na alei Cieplińskiego w oczekiwaniu na
paradę. Prognozy na dziś zapowiadały się deszczowe. Kolega nawet pisał do mnie
dzień wcześniej żebym zabrał pelerynę i gumowce 😂. A tu okazało się że przez
większość dnia było słonecznie z niewielkim zachmurzeniem. Parada
zgromadziła sporo zainteresowanych mieszkańców miasta. Pierwsze autobusy
pojawiły się na alei Cieplińskiego około godziny 16:20 i przejazd całego
donośnie trąbiącego konwoju trwał prawie 10 minut. Tylko przy kilku pojazdach
słońce schowało się za chmurę.
 |
Parada autobusów przemierza aleję Cieplińskiego. Na czele jedna z niespodzianek zlotu, Somua Six z MZA Warszawa. |
 |
| Jelcz 043 Cabrio z KMKM Warszawa |
 |
| Ex-londyński AEC Routmaster z Zabrodzia |
 |
| Krupp LD 2,5H z firmy Gryf Żukowo |
 |
| Bedford VAS2 H z Muzeum Motoryzacji w Oławie |
 |
| San H01B (wersja miejska) #86 z MPK Kraków |
 |
| San H01A (wersja międzymiastowa) należący do fabryki Autosana |
 |
| San H100B #216 z Dąbrowy Tarnowskiej (ex MPK Rzeszów) |
 |
| Autosan H9-03 z 1974 r. z Mielca |
 |
| Autosan H9-15 z 1977 r. Własność fabryki Autosana. |
 |
| Autosan H9-35 #94 z GSMK Nowy Sącz |
 |
| Autosan H9-35 #118 z MKS Jasło |
 |
| Autosan H9-21 z Kraśnika |
 |
| Autosan H9-21 z PKS Grójec |
 |
Solaris U12 #714 z 1999 r. z MPK Rzeszów. Jeden z najstarszych wozów tej marki. |
 |
| Jelcz 272MEX #246 z KMKM Warszawa |
 |
| Skoda 706RTO z Wysokiej koło Łańcuta |
 |
| Ikarus 620 #118 z MPK Kraków |
 |
| Piękny Mercedes O321 z 1964 r. z Piły |
 |
| Autosan H9-21 od Delta Euro Trans Trzeboś (ex Wojska Lądowe) |
 |
| Jelcz T120/3 Ewa również należący do Delta Euro Trans Trzeboś |
 |
| Kolejny Autosan H9-21 z Delta Euro Trans Trzeboś |
 |
Jelcz PR110U #442 z MPK Rzeszów z tablicą symbolizującą zakończenie służby liniowej przez Jelcze w Rzeszowie |
 |
| Krakowski Autosan H9-21 świeżo po remoncie i w nowym malowaniu |
 |
| Autosan H9-21.41S również z Krakowa |
 |
Kolejny Autosan H9-21.41S, tym razem od miejscowej spółki Retro-moto |
 |
| Autosan H10-11 z Woli Raniżowskiej (ex PKS Rzeszów) |
 |
| Autosan H10-10 z Leszczawy Dolnej |
 |
| Autosan H10-10 z Chełma (ex Wojska Lądowe) |
 |
Autosan A1010M #3 z MZK Nysa (ostatni czynny egzemplarz tego typu) |
 |
| Autosan A1010T #212 z MKS Krosno |
 |
| Autosan H6 #27 z GSMK Nowy Sącz |
 |
Więźniarka Autosan H7-10 z Muzeum motoryzacji "Polska na kołach" z Buska-Zdroju |
 |
| Autosan M09LE, świeży zabytek MPK Kraków |
 |
| Berliet PR100MI #3873 z KMKM Warszawa |
 |
| Jelcz PR110U #21205 z MPK Kraków (ex MPK Rzeszów) |
 |
| Jelcz M11 #567 od p. Palacza z Łodzi (ex SZB Żychlin) |
 |
| Jelcz L11 z KMKM Warszawa |
 |
Jelcz 120M #620 od p. Palacza z Łodzi (ex MPK Ostrowiec Świętokrzyski) |
 |
| Jelcz M121M/4 CNG #682, ostatni liniowy Jelcz w MPK Rzeszów |
 |
Jelcz M125M #157 spółki Okiem Miłośnika z Rzeszowa (ex ZGK Cieszyn) |
 |
| Jelcz PR110D Lux z Buska-Zdroju |
 |
| Jelcz T120V ze Stopnicy |
 |
| Ikarus 280.26 #1976 z MPK Lublin |
 |
| Ikarus 260.06 z Warszawy |
 |
| Ikarus 256 spółki Stalko z Zielonki |
 |
| Zemun Ikarus 160p z KMKM Warszawa |
 |
| MAN SD200 firmy Wschód Express z Białegostoku |
 |
| Scania-Vabis CF7661 firmy Kurnik Klasyków Dębie |
 |
| Scania CN113CLB Fundacji Retro Zajezdnia z Dąbrowy Górniczej |
 |
| Jelcz 043 z przyczepą P01 od Delta Euro Trans Trzeboś |
 |
Volvo B10BLE #712 spółki Czerwony Ikarus z Łodzi (ex MZK Jelenia Góra) |
 |
| DAB 12-1200B #70 z MZK Oświęcim |
 |
| Neoplan N312K z PKS Leżajsk |
 |
Neoplan N4020td #111 spółki Kurnik Klasyków Dębie (ex MPK Legnica) |
 |
Neoplan K4016td #200 spółki Okiem Miłośnika z Rzeszowa (ex MKS Mielec) |
 |
| IC CE3000 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Kraina uśmiechu" |
 |
| Mercedes O303 z PKS Ostrowiec Świętokrzyski |
 |
| Mercedes O404 również z PKS Ostrowiec Świętokrzyski |
 |
| Setra S328 spółki Medyk Rzeszów |
 |
| Isuzu Kendo 13 z PKS Rzeszów |
 |
| Barkas B1000 z Tarnowa |
 |
| Pogot z PKS Łódź, Jelcz 315 z nadwoziem od Autosana H9 |
 |
| Elektryczny MAN NL326 Lion`s Cite 10E z Wolicy |
 |
| Irizar ie bus 12 z firmy Wanicki z podkrakowskich Mogilan |
 |
| Drugi Irizar od Wanickiego, ie tram 12 o futurystycznych kształtach |
 |
| A to turystyczny Irizar i6s firmy Neobus z Niebylca |
 |
| Mercedes O530 C2 E-Citaro z Wolicy |
 |
| Solaris U9LE Electric #117 z MPK Rzeszów |
Po wykonaniu zdjęć przenieśliśmy się na kładkę
nad aleją Piłsudskiego. Parada szybko przejechała przez centrum, bo na kładce
czekaliśmy na nią bardzo krótko. Tym razem słońce świeciło cały czas, ale
niestety w pewnym momencie równolegle z autobusami puszczono osobówki.
Dlatego odpuściłem sobie potem obróbkę zdjęć autobusów, które zajechały się z
samochodami.
 |
| Parada na alei Piłsudskiego. Na czele Polonez Caro oraz Somua Six |
 |
| Jelcz 043 Cabrio z KMKM Warszawa |
 |
| ex-londyński AEC Routmaster RM |
 |
| Krupp z Gryfu Żukowo |
 |
| Bedford VAS2 H z Muzeum Motoryzacji Oława |
 |
| San H01B z MPK Kraków |
 |
| San H01A, własność fabryki Autosana |
 |
| San H100B z Dąbrowy Tarnowskiej (ex MPK Rzeszów) |
 |
| Autosan H9-03 z Mielca |
 |
| Autosan H9-15, własność fabryki Autosana |
 |
| Autosan H9-35 #94 z GSMK Nowy Sącz |
 |
| Autosan H9-35 #118 z MKS Jasło |
 |
| Autosan H9-21 z Kraśnika |
 |
| Autosan H9-21 z PKS Grójec |
 |
| Solaris U12 #714 z MPK Rzeszów |
 |
| Jelcz 272MEX #246 z KMKM Warszawa |
 |
| Skoda 706RTO z Wysokiej koło Łańcuta |
 |
| Ikarus 620 #118 z MPK Kraków |
 |
| Mercedes O321 z Piły |
 |
| Autosan H9-21 z Delta Euro Trans Trzeboś (ex Wojska Lądowe) |
 |
| Jelcz T120/3 Ewa z Delta Euro Trans Trzeboś |
 |
| Autosan H9-21 ze Stalowej Woli |
 |
| Autosan H9-21 z Delta Euro Trans Trzeboś |
 |
| Jelcz PR110U #442 z MPK Rzeszów |
 |
| Autosan H9-21 z Krakowa |
 |
| Autosan H9-21.41S również z Krakowa |
 |
| Autosan H9-21.41S z Rzeszowa |
 |
| Autosan H10-11 z Woli Raniżowskiej (ex PKS Rzeszów) |
 |
| Autosan H10-10 z Leszczawy Dolnej |
 |
| Autosan H10-10 z Chełma (ex Wojska Lądowe) |
 |
| Autosan A1010M #3 z MZK Nysa |
 |
| Autosan A1010T #212 z MKS Krosno |
 |
| Autosan H6 #27 z GSMK Nowy Sącz |
 |
Autosan H7-10 więźniarka z Muzeum Motoryzacji "Polska na kołach" z Buska-Zdroju |
 |
| Autosan M09LE z MPK Kraków |
 |
| Berliet PR100MI #3873 z KMKM Warszawa |
 |
| Jelcz PR110U #21205 z MPK Kraków |
 |
| Jelcz M11 #567 z Łodzi (ex SZB Żychlin) |
 |
| Jelcz L11 z KMKM Warszawa |
 |
| Jelcz 120M #620 z Łodzi (ex MPK Ostrowiec Świętokrzyski) |
 |
| Jelcz PR110D Lux z Buska-Zdroju |
 |
| Jelcz T120V ze Stopnicy |
 |
| Ikarus 260.06 z Warszawy |
 |
| Zemun Ikarus 160p z KMKM Warszawa |
 |
| Scania CN113CLB Fundacji Retro Zajezdnia z Dąbrowy Górniczej |
 |
| Jelcz 043+P01 z Delta Euro Trans Trzeboś |
 |
| Volvo B10BLE #712 z Łodzi (ex MZK Jelenia Góra) |
 |
| DAB 12-1200B #70 z MZK Oświęcim |
 |
| Neoplan N312K z PKS Leżajsk |
 |
Neoplan N4020td spółki Kurnik Klasyków Dębie (ex MPK Legnica) |
 |
Neoplan K4016td spółki Okiem Miłośnika z Rzeszowa (ex MKS Mielec) |
 |
| IC CE3000 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Kraina uśmiechu" |
 |
| Mercedes O303 z PKS Ostrowiec Świętokrzyski |
 |
| Mercedes O404 z PKS Ostrowiec Świętokrzyski |
 |
| Setra SD328 firmy Medyk Rzeszów |
 |
| Pogot z PKS Łódź, Jelcz 315 z budą od Autosana H9 |
 |
| MAN NL326 Lion`s City 10E z Wolicy |
 |
| Irizar ie bus 12 od firmy Wanicki z Mogilan koło Krakowa |
 |
| Irizar ie tram 12 również od Wanickiego |
 |
| Mercedes O530 C2 E-Citaro z Wolicy |
 |
| Solaris U9LE Electric #117 z MPK Rzeszów |
Kinga z Grześkiem potem wybierali się z powrotem na
zajezdnię. Na początku myślałem czy nie zabrać się z nimi. A nuż a widelec
wyprzedzimy paradę gdy ta będzie jechać przez Ciepłowniczą i dorwiemy ją po raz
trzeci 😏. Czekanie na autobus jednak się przedłużało i stwierdziłem że
już parady nie dogonimy i odpuściłem. Potem Kinga mi pisała, że stanęli
w korku przed zajezdnią. Tak więc jakbym wysiadł parę przystanków przed
zajezdnią, pewnie jeszcze parę autobusów jeszcze bym dogonił i sfotografował.
Ale zdjęć i tak wykonałem ponad 130. Potem obróbka zajęła mi tyle że zdążyłem
przesłuchać cztery kasety magnetofonowe 😅. W drogę powrotną do Krakowa udałem
się pociągiem IC „Kasztelan” z Hrubieszowa Miasta obsługiwanym przez spalinowe
zespoły trakcyjne SD85. Była to moja pierwsza przejażdżka tym taborem. Wrażenia
nawet pozytywne. Z Rzeszowa wyjechaliśmy z opóźnieniem ale tym razem tylko
10-minutowym. Po drodze większość nadrobiliśmy. Dopiero na wjeździe do Krakowa
zwolniliśmy. Obstawiałem że dogoniliśmy jakąś osobówkę. W stacji Kraków Płaszów
okazało się że tak. Dogoniliśmy regio z Nowego Sącza obsługiwane minonkiem,
czyli jednostką EN71-001 w historycznych barwach. Przed godziną 20
zakończyliśmy bieg w Krakowie Głównym.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz